PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118735}

Atak na posterunek

Assault on Precinct 13
6,5 17 515
ocen
6,5 10 1 17515
5,5 4
oceny krytyków
Atak na posterunek
powrót do forum filmu Atak na posterunek

Jako fan oryginalnego "Ataku na posterunek 13" wczoraj postanowiłem obejrzeć ten remake bo był nadawany na TVP2. Film jest rozszerzoną wersją pierwowzoru, jest tutaj to, czego nie było w oryginale. Na przykład pożegnalna impreza na posterunku czy końcowa scena w lesie, albo rozszerzony wątek co się stało jak ta dwójka ludzi uciekała samochodem a z tyłu siedział jeden z bandytów. Jednak mimo tego, że scenarzyści tego rimejku dokonali rozszerzenia scenariusza Johna Carpentera to film jest słaby. Nie ma w ogóle tego klimatu co w oryginale. Film może spodobać się chyba tylko tym osobom, które oglądają filmy nakręcone w minionej dekadzie 2000-2010, które nie widziały pierwowzoru. Tu zupełnie nie ma klimatu tego odosobnienia, ciemności i tej kultowej, potęgującej napięcie muzyki w tle. W mojej ocenie film zasługuje maksymalnie na ocenę 4/10.

ocenił(a) film na 7
Axel

"rozszerzony o pewne sceny i wątki" - ło matko.
A czym w/g Ciebie powinien być remake ? Czy tylko dokładna kalką oryginalnego filmu ?
"Film może spodobać się chyba tylko tym osobom, które oglądają filmy nakręcone w minionej dekadzie 2000-2010, które nie widziały pierwowzoru" - Kolejna odważna teoria. Rozumiem że osoby ,które oglądnęły jakiekolwiek filmy ( w tym zawężony scenariuszowo oryginał ;) ) w innych latach,nie mają prawa do pochlebnych recenzji tej i innej produkcji z wymienionego rocznika.
Film rzeczywiście nakręcony w inny sposób niż produkcja Carpentera. Nie oznacza to jednak,że ma być z tego powodu piętnowany i skazany na niełaskę.
Swoją drogą, "Atak na Posterunek 13" Carpentera także można nazwać remake. Choć nie tak bezpośrednim jak omawiana produkcja.
W/g mnie ,film godny polecenia. Sprawnie zrealizowane kino akcji, z dobrym scenariuszem ( podobno rozszerzonym ;) ),aktorstwem i muzyką.
W przeciwieństwie do żenująco słabego remake "Mgły" ,ten film potrafi się doskonale obronić.

ocenił(a) film na 2
lokapal_2

Nie będę ci odpowiadał skoro odnosisz się do mnie takim tonem.

Axel

a co ty taki delikatny jesteś? jak nie umiesz się obronić to wypad do skorupy :)

ocenił(a) film na 2
pisk007

Przestań jęczeć.
Ten film jest gówniany i nawet zmieniam mu ocenę na 2/10. Omijać to!

użytkownik usunięty
pisk007

witamy pisiora

ocenił(a) film na 6
Axel

HAHAHA, mistrz!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones